Náš tým

Přehled průvodců a průvodkyň

ZÁKLADNÍ ŠKOLAMATEŘSKÁ ŠKOLA
Bc. MARKÉTA Fehnlová, DiS.ELIŠKA Jetenská
Jana BerackováSIMONA Zralíková
Eva FridrichováIng .RADKA Danyi
STANISLAV HuňákIng. et Bc. MARKÉTA Sojková
VLASTA FišrováMgr. DIANA Snášelová
MARTIN Jáchym
RADIM Žáček
Bc. Dana Radimcová
MARKÉTA Zika Koppová
Irena Jelínková

PRŮVODCI V ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Bc. Markéta Fehnlová, DiS.

Kmenová průvodkyně v ZŠ

Po vystudování obchodní akademie mé kroky následovaly k sociálně právní činnosti na vyšší odborné škole. Po ukončení vyšší odborné školy jsem se zaměřila na studium andragogiky na Univerzitě Jana Ámose Komenského, kde jsem získala titul Bc.

Ráda pomáhám druhým, jsem empatická. Jsem maminkou syna, který je mým největším životním štěstím. Svého syna vychovávám velmi respektující výchovou. Práce ve školství byla vždy mým velkým snem, který si nyní v ZeMěŠkole plním.

Ve volném čase trávím čas se svou rodinou, do které patří i můj milovaný francouzský buldoček. Ráda vařím, cestuji a vzdělávám se.

„Děti jsou odrazem nás dospělých“


JANA Beracková

Kmenová průvodkyně v ZŠ

Svoboda, dobrovolnost a důvěra jsou pro mě klíčovými hodnotami ve vztahu k dětem a jejich vzdělávání.
Věřím v jejich vnitřní motivaci a v přirozenou touhu učit se od prvního momentu narození.


Pedagogické zkušenosti v mateřské i základní škole mě dovedly k založení vlastního projektu „Nechej mě
růst, mami.“, skrze který šířím informace o respektu k dětem v souvislosti se vztahy založenými na
vzájemném porozumění, bez odměn, trestů a uplatňování moci, a o svobodném a sebeřízeném
vzdělávání. Hledáním svobodnější cesty v mé profesi jsem se dostala k praktické stáži v komunitní škole v
Portugalsku, kde jsem získala zkušenosti s výukou českého jazyka a české kultury pro vícejazyčné děti, a
také absolvovala kurz efektivní komunikace podle Thomase Gordona. Aktuálně (2023) studuji Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě UJEP.


Těší mě, že v ZeMěŠkole mohu být součástí komunity, kde mají děti své vzdělávání ve svých rukou a kde
dospělí důvěřují v jejich schopnost učit se v momentě, kdy je něco zajímá a jsou na to připravené.


EVA Fridrichova

Kmenová průvodkyně v ZŠ

Za svůj život jsem měla příležitost poznat a vyzkoušet mnoho profesí a zájmových činností, které mne velmi obohatily. Mimo jiné jsem také pracovala jako asistent v chráněné dílně či jako pracovní konzultant pro osoby se zdravotním postižením.

S příchodem vlastních dětí ke mě začaly přicházet informace o možnostech respektující komunikace a sebeřízeného vzdělávání a já věděla, kudy povede naše společná cesta. Děti (nejen ty mé) jsou pro mne velkými učiteli a mým přáním je, aby mohly být sami sebou, v respektujícím prostředí, kde mohou rozvíjet svůj potenciál a pocit vlastní hodnoty. Děti v ZeMěŠkole tuto možnost mají a já jsem ráda, že se s nimi mohu podělit o své znalosti.

Miluji přírodu, umění a pohyb, a baví mne tyto oblasti vzájemně propojovat.


STANISLAV Huňák

Asistent pedagoga, školní asisetent, externí průvodce v ZŠ

Měl jsem tu čest být prvním asistentem pedagoga na střední škole v České republice (2001). Deset let jsem s kolegy vedl občanské sdružení jako místopředseda – hlavní činností sdružení byla kulturní a sportovní odvětví; po letech jsme byli konkurenčně schopní také v sociální a právní sféře. Pár let jsem pracoval jako sociální pracovník.

Lidé o mě říkají, že jsem empatický a tak to i cítím já. Práce s dětmi byla vždy součást mé práce, absolvoval jsem několik kurzů – reforma multikulturního vzdělávání, supervize a jiné.
Věnují se dílnám, sportu (tělesná výchova) a přírodě, bez které ani fungovat nelze.

Jsem rád, že mám dětem co nabídnout a aplikovat do vzdělání jak teorii, tak praxi.


VLASTA Fišrová

Kariérový poradce, družina v ZŠ

Své vlastní tři děti jsem vychovávala už před lety co nejvíce svobodně, s respektem k jejich individualitě. Všechny tři žijí spokojený život, protože si mohly vybrat, jakým půjdou směrem. A to přeji všem dětem.

Nyní(2023) mám před sebou poslední rok dálkového studia oboru Učitelství pro MŠ na Pedagogické fakultě UJEP v Ústí nad Labem. Po praxi ve státním školství jsem zakotvila v ZeMěŠkole, nejdříve v Mateřince, pak ve třídě Sluníček (1. stupni ZŠ). Ve školním roce 2023/24 budu působit jako kariérový poradce pro II. stupeň ZŠ a zároveň jako průvodkyně ve školní družině. Protože mám profesní zkušenosti z práce redaktorky několika regionálních periodik jsem součástí týmu propagace školy.

Nejvíce mě baví výtvarné tvoření a poznávání přírody. Bytí v přítomnosti, která přináší vždy to podstatné.


MARTIN Jáchym

Externí průvodce v ZŠ

Jsem muzikant, básník a výtvarník – člověk poznamenaný neutuchajícím zájmem o krásno, kulturu a poznání. Miluji tvůrčí vyjadřování, filosofii, život, pestrost, lidi. Baví mne jinakost, ctím originalitu. Jsem přesvědčen, že vše živé je propojeno, vše směřuje k vyššímu cíli, vše souzní v společné harmonii. Tímto se řídím za každých okolností a snažím se toho dosahovat v rámci zeměškolních workshopů a mediací, ať už diskusí či hrou.


Bc. DANA Radimcová

Externí průvodkyně v ZŠ

Jsem maminka dvou dospělých dcer, lektorka jógy a věčný student všeho. Asi nejvíc mě kromě jógy zajímá alternativní medicína, seberozvoj, psychologie, reflexní terapie, kvantová fyzika, bylinky, houby, cestování, literatura a cizí jazyky.
Mám vystudovaný sociálně-pedagogický obor na pedagogické fakultě, vychovatelský kurz a mluvím plynně německy.
Práce s dětmi mě moc baví. V Čechách jsem vedla zájmové kroužky pro děti i pro seniory a i v Německu jsem se věnovala zájmovým činnostem s mládeží a s mentálně postiženými.


Čím více toho umím, o to víc si uvědomuji, jak málo toho vím a jak nekonečná cesta je přede mnou.
Mé krédo je upřímnost, pravdomluvnost, pokora a empatie.


MARKÉTA Zika Koppová

Externí průvodkyně v ZŠ

Pracuji jako terapeutka v oblasti vztahů a práce s tělem. Jsem spoluzakladatelka projektu „Zdravé dospívání“ určeného pro základní i střední školy a instruktorkou mezinárodního programu MISP (masáže dětí dětem). Svobodná škola je pro mě zejména komunitním prostorem, ve kterém není svět dětí oddělen od světa dospělých a kde mají děti možnost bez hodnocení a porovnávání rozvíjet své schopnosti a dovednosti.


PRŮVODCI V MATEŘSKÉ ŠKOLE

ELIŠKA Jetenská

Průvodkyně v MŠ

Vystudovala jsem střední školu ekologickou v Litvínově a dále studuji obor odpadové hospodářství na VŠB. Mojí vášní je četba, cestování, fyzika, chemie a vše, co se týká Vesmíru. Hraji na saxofon, klavír, ukulele. Jsem velice vděčná za možnost pracovat v ZeMěŠkole a cítím, že být průvodkyní v mateřince je nejenom povolání, ale nádherné poslání.


SIMONA Zralíková

Průvodkyně v MŠ

Před rodičovskou dovolenou jsem pracovala s dětmi předškolního věku v neziskové organizaci . Při této práci jsem měla možnost se nadále vzdělávat v kurzech zaměřeným na vztahy k dětem. Po rodičovské dovolené mě osud opět přivedl k dětem, navíc do školy, ve které se bere ohled hlavně na děti a na jejich svobodnou volbu. Na dětech mě nejvíce baví jejich bezprostřednost, nápaditost a originalita reakcí.

Ráda cestuji a poznávám místní kultury. Jezdím na snowboardu, miluji jídlo a vaření. A nejraději trávím čas se svou rodinou.


Ing. RADKA Danyi

Průvodkyně v MŠ

Po absolvování obchodní akademie v Brně, odkud pocházím, jsem odjela získat nové zkušenosti na ostrov Guernsey v Lamanšském průlivu. Strávila jsem tam 2 roky, během kterých jsem pracovala jako au-pair, starala se o děti a zdokonalovala se v anglickém jazyce, který mě vždy bavil. Po návratu domů jsem zahájila studium Marketingové komunikace na Vysoké škole finanční a správní v Praze a začala pracovat jako lektorka anglického jazyka na jazykové škole v Brně. 

Říká se, že láska hory přenáší a přesně tak jsem se já ocitla až v Údlicích. Jsem vdaná, mám malou dcerku, mám ráda sport, hudbu, zpěv, tanec, tvoření všeho druhu a samozřejmě zvířata, ráda vařím a peču. V ZeMěŠkole učím angličtinu individuálně, hravě a zábavně, což je jediný fungující přístup, který přináší dlouhodobý efekt.


Ing. et Bc. MARKÉTA Sojková

Průvodkyně v MŠ, speciální pedagožka, logopedka

Původně jsem vystudovala ekonomický obor se zaměřením na marketing na České zemědělské univerzitě v Praze. Nicméně poté, co jsem se stala maminkou dvou synů, jsem se rozhodla splnit si svůj dlouholetý sen, vystudovat obor Speciální pedagogika.  Práce s dětmi se speciálními potřebami, stejně jako s dětmi obecně, mi přináší velkou radost a naplnění. Mým zájmem je odhalovat skrytý potenciál každého dítěte a poskytnout jim podporu v oblastech, které je zajímají nebo kde se cítí nejistě.

Vždy si všímejte laskavosti, a ne chyb druhých.

– Buddha


Mgr. DIANA Snášelová

Asistenka pedagoga v MŠ

Vystudovala jsem na Karlově univerzitě magisterský obor se zaměřením na učitelství. Po mnoha zkušenostech z mediální i finanční sféry mě k návratu zpět k pedagogice přivedly mé dcery. Těm chci být (stejně jako ostatním dětem) průvodcem do světa svobody, svobodného učení a vzdělávání se. Vyznávám svobodu jedince v rozhodování, ovšem ruku v ruce se zodpovědností za svá rozhodnutí.

„Nedělej druhým to, co nechceš aby dělali oni Tobě.“

PROVOZ ŠKOLY


RENATA Králíčková

Provozní pracovník

Jsem obyčejná máma dvou dětí, z níž jedno už má svou rodinu a svůj život. 25 let jsem pracovala v jedné firmě, až mi jednoho dne přeběhl na facebookové zdi inzerát na provozní v ZeMěŠkole a já se chopila šance. Do té doby jsem o ní nic neslyšela, ale učím se v ní vše poznávat a hlavně jsem tu proto, abych naplnila bříška malých a velkých zeměškoláků. Jsem v ZeMěŠkole teprve krátce, ale myslím si, no totiž jsem si skoro jistá, že jsme skvělá parta dospělých a dětí.


IRENA Jelínková

úklid, externí průvodkyně ZŠ

Přes 20 let jsem pracovala v šicí dílně u německé firmy a jsem vděčná, že mohu mou dlouholetou praxi využít v ZeMěŠkole právě v této oblasti a vést s dětmi workshopy šití. 

Mám 3 dcery a již tu nejstarší jsem vychovávala svobodně a sebeřízeně, tudíž je mi i velmi přirozené pracovat ve svobodné škole. Po celý život ve svém volném čase hlídám děti, proto jsem ve škole jako v ráji. Nejvíce mě baví si s nimi jen tak povídat a starat se o jejich pohodlí. Jsem ráda, že se děti mohou svobodně věnovat tomu, co je zajímá a baví. 

Můj velký koníček je úklid, čtení a kadeřnictví.


VEDENÍ ŠKOLY

BARBORA Nováková

statutární zástupce školy

vzdělávání, zaměstnanci, provoz, propagace, ŠPP

tel.č. 725 865 975

Po střední ekologické škole jsem dále studovala obor Životní prostředí a s dětmi jsem realizovala řadu environmentálních výukových programů. Také jsem absolvovala kurz Asistenta pedagoga a zabývala jsem se spolkově-komunitními aktivitami zaměřenými na propojování se s přírodou. Nyní studuji na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy obor Školský management. Dále se aktivně vzdělávám zejména v oblastech práva a speciální pedagogice.


RADIM Žáček

ekonomika, komunita, správa budovy, IT podpora, externí průvodce ZŠ

tel.č. 724 570 432

Mojí životnou cestou jsou vztahy – ať už partnerské, rodinné, rodové nebo skupinové. Jejich principy a tajemství mám možnost poznávat a objevovat zejména díky vlastní dlouholeté astropsychologické praxi. Věřím v jedinečný potenciál každého člověka a hledám cesty, jak tento potenciál pomáhat rozvíjet jak u dětí tak i u dospělých.

V ZeMěŠkole jsem garantem oblastí ekonomiky, komunity a školní demokracie, IT podpory, správy budovy a majetku, dále pak působím jako průvodce v matematice pro 2. stupeň, ICT a také jsem mediátorem nenásilné komunikace.