O základní škole

Prostředí základní školy

Základní škola je součástí ZeMěŠkoly – společného komunitního prostředí, ve kterém se setkávají a žijí všichni členové komunity, ať už se jedná o děti ze základní školy, mateřské školy nebo zaměstnance ZeMěŠkoly.

Zázemí pro základní školu je tvořeno 4 učebnami, společenskou místností a rozlehlou chodbou. Součástí ZeMěŠkoly je také zahrada, na kterou mají zeměškoláci během dne přístup.

V prostorách školy jsou také umístěna následující centra:

• ateliér
  • dílna
  • šicí centrum
  • počítačové centrum (stolní počítače, notebooky, tablety)
  • jazykové centrum
  • centrum pro ČJ a M
  • centrum pro pokusy a objevy
  • herna
  • hudebna (ve škole máme 2 piána, kytary a další hudební nástroje)
  • prostory pro relaxaci na chodbě (gauče, pohovky, křesílka, stolečky)
  • řádírna (tatami pro fyzické aktivity, pingpongový stůl,boxovací pytel)
  • školní minizoo (dětský projekt)
  • minikavárna (dětský projekt)

Propojení základní a mateřské školy

Cíleně se snažíme aby nebyl patrný rozdíl mezi tím, jestli dítě navštěvuje základní nebo mateřskou školu, aby se všichni cítili součástí ZeMěŠkoly a nic je od sebe neoddělovalo. Zároveň respektujeme jiný denní rytmus malých zeměškoláků a poskytujeme jim klid a bezpečí v jejich samostatném prostoru.

Kapacita základní školy

Naše základní škola má zapsanou kapacitu 54 žáků. Kapacita není aktuálně naplněna.